Dňa 7.5.2024 sa uskutočnilo školské kolo SVOČ, ktorého sa zúčastnili študentky Tereza KollárováMária Šablatúrová za I. stupeň štúdia a Emily Bartošová, Andrea MózesováLiana Redaiová za II. stupeň štúdia.

1.png

V rámci cielenej snahy o prepojenie akademických poznatkov s reálnou podnikateľskou praxou zorganizovala spoločnosť KPMG Slovensko 30. apríla 2024 na Fakulte aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave informačný workshop s názvom Explore the World of KPMG. Discover your Future. Toto podujatie poskytlo študentom jedinečnú platformu, kde sa mohli z prvej ruky oboznámiť s profesionálnym prostredím a kariérnymi možnosťami v KPMG Slovensko.

Študenti, v období od 22. apríla 2023 do 14. júna 2024 je spustená študentská anketa. Anketa vám umožňuje vyjadriť svoj názor na učiteľa a predmety a po novom aj na SKÚŠKY, ktoré absolvujete v letnom semestri akademického roka 2023/2024, preto neváhajte a využite túto možnosť. Anketa je ANONYMNÁ a je vám sprostredkovaná cez AiS.

V rámci partnerskej siete CEEPUS "TRANS- TRANSkulturelle Kommunikation und TRANSlation"  navštívila Fakultu aplikovaných jazykov prof. Diana Prodanović Stankić. Profesorka Stankić pôsobí na Katedre anglistiky Filozofickej fakulty Univerzity Novi Sad v Srbsku.  Vyučuje niekoľko predmetov súvisiacich s translatológiou a  lingvistikou na bakalárskom a magisterskom stupni štúdia.  V rámci výskumu sa venuje prekladu humoru a multimodálnemu diskurzu vo vzdelávaní, ako aj prekladu so zameraním na interakciu jazyka a kultúry.