Poslanie, vízia a strategické ciele Fakulty aplikovaných jazykov sa odvíjajú od vízie, misie, strategických cieľov a poslania Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Misia

Poslaním Fakulty aplikovaných jazykov je poskytovať kvalitné vysokoškolské vzdelávanie v oblasti humanitných a spoločenských vied, rozvíjať a šíriť poznanie, vychovávať odborníkov schopných uspieť na globálnom trhu práce, a tým prispievať k rozvoju súčasnej spoločnosti.

Poslaním fakulty v jednotlivých oblastiach jej činnosti je:

Vzdelávanie

• Poskytovať kvalitné a inovatívne vysokoškolské vzdelávanie v atraktívnych študijných programoch v oblasti humanitných a spoločenských vied s dôrazom na interdisciplinárny charakter štúdia
  • Vytvárať podmienky pre implementáciu doktorandského študijného programu
  • Ponúkať možnosti ďalšieho vzdelávania v oblasti humanitných a spoločenských vied (rigorózne konanie)
  • Podporovať prax študentov v subjektoch z praxe a podnikovej sféry

Veda a výskum

• Orientovať sa na kvalitnú vedecko-výskumnú a projektovú činnosť v oblasti humanitných a spoločenských vied
  • Podporovať publikačné aktivity členov fakulty s dôrazom na kvalitu a medzinárodný význam
  • Podporovať kvalifikačný rast členov fakulty

Medzinárodné vzťahy a spolupráca

• Podporovať mechanizmy internacionalizácie vzdelávania a akademickej spolupráce
  • Nadväzovať a rozvíjať medzinárodnú spoluprácu s uznávanými zahraničnými partnermi
  • Podporovať a podieľať sa na tvorbe spoločných a dvojitých diplomov
  • Podporovať medzinárodnú mobilitu učiteľov a študentov
  • Rozvíjať spoluprácu s externým prostredím (inštitúcie, organizácie a subjekty zo spoločensko-hospodárskej praxe)

Vízia

V roku 2022 bude Fakulta aplikovaných jazykov aj naďalej poskytovať kvalitné a atraktívne vysokoškolské vzdelávanie interdisciplinárneho charakteru v akreditovaných študijných programoch. Bude pracoviskom podporujúcim vedecko-výskumnú, projektovú a publikačnú činnosť svojich pracovníkov s dôrazom na medzinárodný rozmer. Vytvorí podmienky pre kvalifikačný rast svojich členov a pre úspešnú implementáciu študijného programu na treťom stupni vysokoškolského štúdia. Fakulta bude ďalej nadväzovať a rozvíjať medzinárodnú akademickú spoluprácu a aktívne spolupracovať s praxou na národnej a medzinárodnej úrovni. Ako miesto spoločného pôsobenia učiteľov a študentov a synergie výučby a výskumu, si fakulta upevní svoje postavenie dynamickej a kvalitnej vzdelávacej inštitúcie v oblasti humanitných a spoločenských vied v Slovenskej republike, ktorej absolventi budú schopní sa úspešne presadiť na globálnom trhu práce.

Strategické ciele

Strategické ciele fakulty vychádzajú zo základných princípov činnosti a poslania EU v Bratislave. S ohľadom na stratégiu a rozvojové aktivity univerzity, ako aj na poslanie fakulty, sa FAJ EU v bratislave zameriava na dosiahnutie nasledovných strategických cieľov:

• profilovať fakultu ako inštitúciu spĺňajúcu všetky štandardy pedagogického a vedeckého pracoviska,
  • profilovať fakultu ako inštitúciu prispievajúcu k vytváraniu nových vedeckých poznatkov v oblasti humanitných a spoločenských vied na národnej a medzinárodnej úrovni.

Strategické ciele fakulty, priority v činnosti ako aj hlavné úlohy fakulty na najbližšie obdobie sú ukotvené v Dlhodobom zámere rozvoja Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave na obdobie 2019 - 2027 vyplývajúcom z Dlhodobého zámeru rozvoja Ekonomickej univerzity v Bratislave na obdobie 2019 - 2027, vypracovaného podľa zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.