Spolupráca v rámci programu Erasmus+ medzi Fakultou aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave a Fakultou aplikovaných jazykov a interkultúrnej komunikácie Westsächsische Hochschule Zwickau (WHZ) existuje od roku 2012.

Keďže obe fakulty ponúkajú interdisciplinárny bakalársky program, ktorý spája prvky humanitných a spoločenských vied, Fakulta aplikovaných jazykov a interkultúrnej komunikácie Westsächsische Hochschule Zwickau iniciovala rokovania o dohode o dvojitom diplome.

V rámci programu Erasmus+ doc. PhDr. Radoslav Štefančík, MPol., Ph.D., dekan Fakulty aplikovaných jazykov, PaedDr. Eva Stradiotová, PhD., prodekanka pre vzdelávanie a Dr. habil. PhDr. Ildikó Némethová, PhD., prodekanka pre medzinárodné vzťahy navštívili v dňoch od 4. júla 2022 do 7. júla 2022 Fakultu aplikovaných jazykov a interkultúrnej komunikácie Westsächsische Hochschule Zwickau, aby sa zúčastnili na rokovaniach s Prof. Dr. phil. Habil. Ines Busch-Lauer, profesorkou anglického jazyka a komunikácie na Fakulte aplikovaných jazykov a interkultúrnej komunikácie Westsächsische Hochschule Zwickau.

Rokovania boli spojené s workshopmi na tému medzikultúrny manažment a medzikultúrna mediácia. Obe fakulty sú presvedčené, že študijný program s dvojitým diplomom bude pre študentov prínosom v tom, že im poskytne široké vzdelanie a rozšíri ich zručnosti a možnosti uplatnenia na trhu práce.

zwickau1.jpg

Rokovania s Prof. Dr. phil. Habil. Ines Busch-Lauer, profesorkou anglického jazyka a  komunikácie na Fakulte aplikovaných jazykov a interkultúrnej komunikácie WHZ

zwickau2.jpg

Odborný seminár o jazykovej a kultúrnej mediácii na radnici v Zwickau