V dňoch 31. marca - 20. mája 2022 sa multidisciplinárna a multikultúrna skupina 40 študentov a viac ako 15 učiteľov zo 14 európskych univerzít zúčastnila Krea Spring School 2022 – Digital Storytelling for Wonderful Loviisa.

Cieľom Krea Spring School 2022 bolo vytvoriť digitálny príbeh pre udržateľné cestovanie v spolupráci s fínskym mestečkom Loviisa.

Počas série online workshopov a prezenčného intenzívneho programu v Helsinkách študenti Krea Spring School 2022 uskutočnili prieskum cieľového trhu, absolvovali nezabudnuteľný výlet do mesta Loviisa a spoluvytvárali digitálne príbehy o udržateľných službách a miestnych špecialitách Loviisy.

Intenzívny program v dňoch 16.-20. mája 2022 sa uskutočnil v siedmich multikultúrnych tímoch zložených z 5-7 študentov. Účastníci pricestovali z európskych univerzít z Fínska, Maďarska, Belgicka, Českej republiky, Portugalska, Slovenska, Holandska, Francúzska, Španielska, Gruzínska, Nemecka a Rakúska.

Fakultu aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave reprezentovali študentky Natália Nemčeková a Natália Solárová v rámci projektu CORALL Erasmus+ KA2 Strategické partnerstvá 2019-1-HU01-KA203-061070 (Coaching-oriented online resources for the autonomous learning of LSP).

helsinki1.jpg

Natália Solárová, študentka FAJ EUBA, Tanja Vesala-Varttala, hlavná koordinátorka Haaga-Helia University of Applied Sciences, Fínsko, Natália Nemčeková, študentka FAJ EUBA

helsinki2.jpg