V piatok, 4. októbra 2024, sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave konala medzinárodná vedecká konferencia Jazyk a politika. Na pomedzí lingvistiky a politológie IX.

Konferenciu organizovala Fakulta aplikovaných jazykov EU v Bratislave v spolupráci s Inštitútom politických vied SAV a Slovenskou spoločnosťou pre regionálnu politiku pri SAV. Svojou účasťou poctili konferenciu osobnosti spoločenských a humanitných vied z viacerých univerzít. Aj tento ročník ukázal, že výskum vzťahu medzi jazykom a politikou je nevyčerpateľný, pretože každý rok prináša politická komunikácia a politický diskurz nové rozmery.