Zuzana Gašová (2019): Der konzeptuelle Raum des Lexems ‘Zeit’ im Kontext seiner Attribuierung. Hamburg: Verlag Dr. Kovač.

Krátka anotácia:

Cieľom publikácie je zachytiť mentálnu konštrukciu času prostredníctvom korpusovej analýzy. Keďže výskum je zameraný na nemecký jazyk, pokúša sa autorka monografie sprístupniť konceptuálny priestor nemeckej lexémy Zeit (slov. čas) prostredníctvom indícií, ktoré poskytuje kotext tejto lexémy (konkrétne jej atribúty). Metodiku slúžiacu na získanie empirických údajov, ktorá je použitá v danej publikácii, možno aplikovať aj na iné jazyky.

Gašová Der konzeptuelle Raum des Lexems Zeit obalka