V pondelok 25. februára 2019 prijal dekan Fakulty aplikovaných jazykov doc. Radoslav Štefančík za prítomnosti pani prodekanky pre medzinárodné vzťahy dr. Eleonóry Zsapkovej, pani dr. Némethovej a Ing. Běčákovej 7 študentov z Ruskej federácie, ktorí sa rozhodli stráviť na našej fakulte určité obdobie v rámci LS 2019.

Na celosemestrálny pobyt prišli 2 študentky  a 2 študenti z Povolzhsky Institute of Management named after P.A. Stolypin, Faculty of Political and Legal Administration zo Saratova: Karina A. Chalagaeva, Marina Romanenko, Anton Vladimirovich Domashenko, a Aleksandr Aleksandrovich Vasetskii.

V rámci národného štipendijného pobytu strávila na našej fakulte 2 mesiace študentka zo South Ural State University z Čeľjabinska: Anna Kuksova.

Z Moskovskej štátnej oblastnej univerzity na trojtýždňový pobyt pricestovali 2 študentky: Alexandra Andreevna Mikheeva a Ksenia Aleksandrovna Babiychuk.

Študenti vyjadrili svoju spokojnosť s navštevovanými seminármi a prednáškami a poďakovali za možnosť študijného pobytu na našej fakulte.