Na pôde Ekonomickej univerzity sa v dňoch 26.-27.9.2019 bude konať už 2. ročník medzinárodného jazykového festivalu LingvaFest’ 2019 . Festival v minulom roku prilákal viac ako 1500 návštevníkov. Viac informácií o podujatí nájdete na www.lingvafest.sk, na YouTube kanáli alebo www.facebook.com/LingvaFest. Účasť na celom podujatí je pre verejnosť bezplatná.

Hlavným partnerom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Nad jazykovým festivalom LingvaFest’ 2019 prebrali záštitu:

• Slovenská komisia pre UNESCO
  • Martina Lubyová – ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
  • Ľudovít Hajduk – riaditeľ ŠPÚ
  • Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo
  • Juraj Droba – predseda Bratislavského samosprávneho kraja
  • Matúš Vallo – primátor hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Program podujatia bude pestrý a zameraný na rôzne oblasti z tématiky cudzích jazykov (ale aj toho vlastného) i cudzích kultúr. Program podujatia bude zameraný viac na žiakov a študentov – viaceré prednášky, tvorivé dielne, koncerty a pod. budú pripravené so zreteľom na vek návštevníkov. Samozrejme, na svoje si prídu i pedagógovia.

Žiaci a študenti si budú môcť napríklad sami naživo vyskúšať, aké to je byť tlmočníkom, pretancovať sa slovnou zásobou vo viacerých cudzích jazykoch hraním interaktívnej hry s tanečnými podložkami i zasúťažiť si o skvelé ceny. Naviac sa dozvedia ako sa učiť jazyk efektívne a budú mať možnosť „ochutnať“ množstvo cudzích jazykov na rýchlokurzoch.

Niektoré prednášky mladých polyglotov (často ešte študentov) budú zamerané na motivovanie študentov – s cieľom ukázať im, že sa dá učiť efektívne a ľahko, že to má zmysel a čo všetko im znalosti cudzích jazykov môžu priniesť. Uskutočnia sa aj špecializované prednášky pre učiteľov.

Program podujatia bude mať viaceré časti, viaceré programy sa budú konať paralelne:

• Prednášky – na témy, týkajúce sa jazykov (motivačné, lingvistické, metodické...), pre rôzne publikum (študenti, učitelia, jazykovedci, samouci, seniori...)
  • Tvorivé dielne (Workshopy) – niečo praktickejšie pre aktívnych účastníkov. Ako sa učiť, čo sa učiť, možnosť si otestovať nejaké nové metódy, pomôcky, kaligrafiu, tlmočenie...
  • Rýchlokurzy jazykov („Degustačné“ lekcie) – Krátke „ochutnávkové“ kurzy rôznych, aj exotických jazykov budú prebiehať paralelne v jazykových učebniach (po 25 osôb).
  • Kultúrne predstavenia – spev, tanec, divadlo, bojové umenia, fotovýstava, či ešte niečo iné? Toto všetko môžete zažiť – jazyk a kultúra idú k sebe – preto by sme radi prezentovali aj rôzne krajiny a ich kultúry i v širšom kontexte. Kultúre sa na LingvaFeste medze nekladú ☺.