Milé študentky, milí študenti,

Národná kancelária Horizontu organizuje v spolupráci s Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach medzinárodné informačné a networkingové podujatie CLEAN AVIATION DAYS – virtual information & brokerage event  v dňoch 4. – 6. mája 2022, na ktoré vás srdečne pozýva.

Informačná časť podujatia bude zameraná na predstavenie Spoločného podniku pre čisté letectvo (Clean Aviation JU) a prvej výzvy (HORIZON-JU-CLEAN-AVIATION-2022-01) na predkladanie projektových návrhov, ktorá bola vyhlásená 23. marca 2022. Spolu 14 tém výzvy je zameraných na podporu technologického výskumu a vývoja lietadiel na vodíkový pohon, hybridných elektrických regionálnych lietadiel, lietadiel krátkeho a stredného doletu alebo architektúry lietadiel a integrácie technológií pre rôzne koncepty a typy lietadiel.

Zástupcovia Clean Aviation JU predstavia spoločný podnik ako celok a následne prednesú otvorené výzvy. Súčasťou programu budú aj zaujímavé prezentácie spoločností, ktoré majú už aktívne technológie a projekty v oblasti „čistého letectva.“

Bližšie informácie nájdete tu: https://eraportal.sk/podujatia/clean-aviation-day-virtual-information-brokerage-event/?heu=1

Clean aviation days 2022