Dňa 11. novembra 2022 sa na Fakulte aplikovaných jazykov uskutočnil XIII. ročník konferencie Cudzie jazyky v premenách času. Konferenciu otvoril a hostí privítal dekan FAJ doc. PhDr. Radoslav Štefančík, MPol. Ph.D.

Po doobedňajšom kole prednášok nasledovali rokovania v nemeckých, anglických a slovenských sekciách. Príspevky účastníkov sa týkali jazykovedy, literatúry a prekladateľstva. Na konferencii sa zúčastnili aj štyria delegáti z Westsächsische Hochschule Zwickau v Nemecku, s ktorou rozvíjame spoluprácu.

Zborník príspevkov je v procese prípravy a bude zverejnený v priebehu prvého štvrťroka 2023.

Všetkým účastníkom a prispievateľom ďakujeme za podnetné príspevky a tešíme sa na ďaľšiu spoluprácu.