Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, prijal dňa 20. apríla 2023 delegáciu Nemeckej akademickej výmennej služby (DAAD), ktorú tvorili Joybrato Mukherjee, prezident DAAD a vedúca referátu pre strednú Európu DAAD Antje Schlamm.

Delegáciu sprevádzal Stefan Kruschke, vedúci kultúrneho a tlačového oddelenia nemeckého veľvyslanectva. Na stretnutí boli za EU v Bratislave prítomní Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Radoslav Štefančík, dekan Fakulty aplikovaných jazykov. Predmetom rokovania bola vedecká spolupráca medzi Nemeckom a Slovenskom a podpora ukrajinských študentov.

Prezident DAAD sa na pôde EU v Bratislave stretol tiež s lektormi DAAD pôsobiacimi na slovenských univerzitách. Delegácia ukončila svoju návštevu našej univerzity stretnutím s ukrajinskými študentmi a učiteľmi, ktorí študujú a pôsobia na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Na EU v Bratislave pôsobí v akademickom roku 2022/2023 jedna DAAD lektorka. Nemecký jazyk ako druhý cudzí jazyk má momentálne zapísaných takmer tisíc študentov univerzity. Aktuálne u nás pôsobia traja vysokoškolskí učitelia ukrajinskej národnosti podporovaní z európskeho finančného mechanizmu Plán obnovy a odolnosti a študuje 274 ukrajinských študentov.