Fakulta aplikovaných jazykov prijala v období od 21.9 do 28.9.2023 zahraničného hosťa Dr. Amvrosiosa Prodromou, MBA, PhD., za účelom prednáškového pobytu s cieľom rozvíjať odbornú spoluprácu v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu.

Dr. Amvrosios Prodromou, MBA, PhD., ktorý už dlhodobo spolupracuje s Mgr. Ivanou Kaprálikovou, PhD., z Katedry anglického jazyka FAJ pôsobí ako odborný asistent na viacerých univerzitách a vysokých školách na Cypre, kde prednáša témy manažmentu, marketingu, podnikania a turizmu.

Takisto je členom Chartered Management Institute (MCMI) a členom obchodnej a priemyselnej komory v Pafose na Cypre. Pôsobí aj ako konzultant v oblasti rozvoja obchodu.

Učiteľskú mobilitu Erasmus+ absolvoval na FAJ ako vysielajúci profesor z Neapolis University Paphos, Cyprus.

Počas učiteľského pobytu prednášal študentom 1., 2. a 3. ročníka FPM, NHF, FMV a OF v celkovom počte 10 hodín.

Jeho prednášky boli zamerané na nasledovné témy:

SME´s Role in Economy

Economy and Digital Business

Tourism Strategies

Takisto sa dr. Prodromou stretol s doc. PhDr. Radoslavom Štefančíkom, MPol., Ph.D., dekanom FAJ and Dr. habil. PhDr. Ildikó Némethovou, PhD., prodekankou FAJ pre medzinárodné vzťahy.

Počas stretnutia sa vedenie fakulty dohodlo s profesorom na budúcej spolupráci vo vedeckovýskumnej oblasti.

20230925_110819.jpg

20230926_111104.jpg