Rozširujúce horizonty: semester na Solbridge

Miriam Doľacká (magisterské štúdium)

jk1.jpg

V zimnom semestri 2023/2024 som sa vďaka programu Erasmus+ vybrala na študijný pobyt na Solbridge International School of Business v Južnej Kórei. Táto skúsenosť bola prirodzeným pokračovaním môjho vzdelávania na Fakulte aplikovaných jazykov, kde som už mala príležitosť zúčastniť sa na krátkodobých medzinárodných pobytov v Európe. Na Solbridge som hľadala možnosti rozšíriť si akademické a kultúrne obzory v prostredí, ktoré je známe svojím záväzkom voči multikultúrnemu vzdelávaniu a medzinárodnej spolupráci.

Solbridge International School of Business sa vyznačuje výnimočným multikultúrnym prostredím, v ktorom približne 75% študentov pochádza z rôznych kútov sveta. Toto rozmanité zloženie študentskej populácie mi poskytlo jedinečnú príležitosť na výmenu myšlienok a skúseností s ľuďmi z rôznych kultúrnych a akademických prostredí. Zúčastnila som sa na rôznych kultúrnych a vzdelávacích aktivitách, vrátane každoročného Dňa kultúry, kde študenti predstavujú svoje krajiny prostredníctvom hudby, tanca a umenia, čím sa podporuje porozumenie a rešpekt medzi rôznymi kultúrami.

Tento pobyt mi nielen umožnil zlepšiť moje akademické znalosti v oblasti medzikultúrnej komunikácie a medzinárodného obchodu, ale aj výrazne obohatil môj osobný život. Nové priateľstvá a nezabudnuteľné zážitky z cestovania po Južnej Kórei mi poskytli nový pohľad na svet a na možnosti, ktoré mi globálny kontext ponúka. Táto skúsenosť mi dala cenné lekcie o adaptabilite, otvorenosti a dôležitosti budovania mostov medzi rôznymi kultúrami.

jk2.jpg

jk3.jpg