Milí študenti,

dovoľujeme si Vás pozvať na výnimočné podujatie, ktorého cieľom je pripomenúť si 20. výročie vstupu našej krajiny do Európskej únie a otvoriť diskusiu o budúcnosti a príležitostiach, ktoré EÚ ponúka mladým ľuďom, ktorí ovládajú viacero európskych jazykov. Ak máte záujem stážovať či pracovať v inštitúciách EÚ, podujatie je práve pre Vás.

Dátum: 25. apríla 2024

Čas: 8.30 - 13.15h

Miesto: Ekonomická univerzita v Bratislave, Dolnozemská cesta 1

Na podujatí vystúpia špičkoví odborníci a vedúci predstavitelia slovenských jazykových služieb európskych inštitúcií (konkrétne Európskeho parlamentu, Rady a Komisie, Centra pre preklad a Súdneho dvora) a nebudú chýbať ani jazykoví profesionáli, ktorí s inštitúciami spolupracujú externe, či súčasní a bývalí stážisti. Bude to prvýkrát, čo sa naživo stretneme v takejto zostave a radi by sme túto príležitosť premenili na vytvorenie unikátnej platformy na výmenu skúseností, budovanie komunity a spolupráce medzi EÚ inštitúciami, študentmi a profesijnými združeniami.

Program podujatia zahŕňa:

·       Sériu troch panelových diskusií, v ktorých budú predstavitelia slovenských jazykových služieb inštitúcií EÚ hovoriť o svojich skúsenostiach s prácou pre EÚ od vstupu až po súčasnosť, ako aj o príležitostiach zamestnania a stáží pre nové talenty.

·       Fotovýstavu: prehliadku unikátnych momentiek z histórie a vývoja slovenských jazykových služieb v inštitúciách EÚ.

·       Občerstvenie a networking: neformálne stretnutia a diskusie s odborníkmi a kolegami, ktoré ponúkajú možnosť nadviazať nové profesijné kontakty a spolupráce.

Podrobnejší program a zoznam rečníkov nájdete v prílohe.

Podujatie je určené primárne pre študentov VŠ, avšak srdečne pozývame aj členov prekladateľských a tlmočníckych združení na Slovensku, aby sme oslovili širokú škálu odborníkov a absolventov.

Kapacita miestnosti je obmedzená, prosíme preto každého účastníka o registráciu prostredníctvom formulára čo najskôr. Keď sa bude podujatie blížiť, pošleme zaregistrovaným účastníkom bližšie organizačné inštrukcie.

Tešíme sa na Vašu účasť a spoločné oslavy 20 rokov úspešnej cesty.

V mene slovenského odboru Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre preklad

Barbora TRICOIRE

Zastúpenie Európskej komisie na SlovenskuGenerálne riaditeľstvo pre prekladPalisády 29, Bratislava

20_rokov_slovenciny_v_eu_page-0001.jpg