Načítavam stránku...

 

Milí študenti,

vydavateľstvo Wolters Kluwer v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave ponúka možnosť zaobstarať si študijnú literatúru na predmety spoločného základu na všetkých fakultách univerzity v elektronickej forme. Aké výhody balíček prináša a čo je jeho obsahom sa dočítate TU.

S pozdravom,

FAJ

Vážení študenti,
 
dovoľujeme si vás informovať, že zápis na Telesnú výchovu je od 08.02. - 14.02.2018, začiatok výučby 19.02.2018. Platný rozvrh nájdete TU (hárok 1 a 2).
 
Pre oslobodených od TV, po dohode s pani prorektorkou, máme Teoretickú telesnú výchovu - prednášky. Poprosili by sme Vás o spoluprácu, nakoľko ešte stále dostávajú študenti zápočty len na základe predloženia potvrdenia. Termín a miestnosť: pondelok 7.30, B1.08.
 
S pozdravom,
Študijné oddelenie FAJ

Vážení študenti,

Katedra románskych a slovanských jazykov Vám ponúka možnosť absolovania prípravného kurzu na skúšku a po jej úspešnom vykonaní získanie Diplomu z odbornej francúzštiny DFP.

Uzávierka prihlášok je 26.2.2018.

Kompletné informácie nájdete v priloženom letáku.

S pozdravom,

Sekretariát KRaSJ

Vážení študenti,

Ministerstvo zahraničných vecí USA hľadá študentov v bakalárskom štúdiu na 5-týždňové letné školy, ktoré sa budú konať koncom júna - júl 2018:  

-        Letná škola o spoločenskom podnikaní - cieľom programu je umožniť európskym študentom zaoberať sa aktuálnymi témami pri spoločenskom podnikaní v U.S.A., ako sú vývoj, história, problémy a úspechy spoločenských podnikov v U.S.A. Inštitút poskytne účastníkom základné vedomosti o tom ako používať podnikateľské zručnosti na riešenie sociálnych tém, pričom sa zameria na témy ako podnikateľská etika, vyjednávanie, novovznikajúce trhy, analýza rizík, mikrofinancie, spoločenská zodpovednosť firiem, strategické firemné plánovanie a inovácie, ako aj ženy a menšiny v podnikaní

-        Letná škola o občianskej angažovanosti - cieľom programu je umožniť európskym študentom  oboznámiť sa so spôsobom akým americkí občania, tak individuálne ako aj v skupinách, formovali americkú históriu, vládu či spoločnosť. Program sa pokúsi definovať občiansku angažovanosť a jej rozvoj v U.S.A. a bude skúmať témy ako občianstvo, komunitná spolupatričnosť, ekonomický rozvoj, aktivizmus, politické vodcovstvo, či dobrovoľníctvo

Požiadavky :

  • Uchádzač by mal byť vysokoškolský študent v bakalárskom stupni štúdia vo veku 18 až 25 rokov
  • Mať minimálne jeden semester do ukončenia bakalárskeho štúdia
  • Dobrý študijný prospech, mimoškolské aktivity
  • Záujem o danú tému a skúsenosti s komunitnou prácou
  • Nemal by mať skúsenosti s pobytom v USA alebo v inej krajine
  • Prednosť budú mať uchádzači zo sociálne znevýhodneného prostredia (etnické menšiny, telesne postihnutí občania a pod.) a so slabším sociálnym zázemím.

Termín podania prihlášky je 19. december 2017.

Všetky potrebné informácie, ako aj prihlášku nájdete na stránke Fulbrightovej Komisie

http://www.fulbright.sk/o-nas/aktuality/253-letne-skoly-v-usa-pre-studentov-o-obcianskej-spolocnosti

Fulbrightova nadácia - Letné školy v USA pre študentov o ...

www.fulbright.sk

Fulbright Commission. Fulbrightove programy, štipendiá, Informácie o USA

Letné školy sa konajú v termíne koniec júna - júl 2018.

Program uhrádza všetky náklady vrátane zdravotného poistenia, letenky a víz do USA.

V prípade ďalších otázok kontaktujte Fulbrightovu komisiu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vážení študenti FAJ,

v súvislosti s blokovou výučbou, ktorá bude prebiejať na našej fakulte v termíne od 6.-10.11.2017 v rámci tematickej oblasti: Obchodné rokovania a Leadership vystúpi s nasledovnými prednáškami prof. Rune Todnem By zo Staffordshire University:

8.11.2017

9:15 - 10:45 (B1.10)   -  Enabling MAD Leadership Together

11:00 – 12:30 (E2.12) - Developing MAD Leadership Together (an emphasis on Public Leadership Challenge)

 

9.11.2017

9:15 – 10:45 (B1.08)  -  Change Leadership

Pozn. Prednášky sú vzhľadom na obsah a zameranie určené študentom Fakulty aplikovaných jazykov.

foto Rune By

 

Professor Rune Todnem By is Professor of Organisational Behaviour at Staffordshire University School of Business, Leadership and Economics; Professor II Change Leadership (Stavanger University, Norway); Co-founder & Chair of the Public Leadership Foundation; and Editor-in-Chief of Routledge's Journal of Change Management (http://www.tandf.co.uk/journals/titles/14697017.asp). Rune’s work on organisational change is widely referred to in international peer-reviewed publications, and his article ‘Organisational change management: A critical review‘ (2005) has been included in several books. His research interests span organisational change; organisational behaviour; leadership; ethics; and public services management. Recent publications include the co-edited book ‘Managing Organizational Change in Public Services’ (Routledge, 2009), book chapters, and articles in international peer-reviewed journals. Before joining Staffordshire University Business School, Rune worked at University of Wolverhampton and Queen Margaret University, Edinburgh. In 2009, Rune was a participant of the Scottish Crucible, an academic leadership-development programme sponsored by NESTA, the Scottish Funding Council, the Royal Society of Edinburgh and Scottish universities. Previous to joining academia, Rune worked in the Norwegian army. First as a corporal in His Majesty the King’s Royal Guard, and then as a NATO paramedic in Bosnia and Herzegovina.

Vážení študenti,

ako ste už boli informovaní aj e-mailom, v termíne od 6.-10.11.2017 bude prebiehať na našej fakulte bloková výučba v predmete: Obchodné rokovania (Business negotiations).

Bloková výučba je určená pre študentov 1.stupňa/3.ročníka.

Výučbu povedie hosťujúci profesor Dr. Troy Wiwczaroski, Debrecen University, Maďarsko

foto Troy

Motto: „In teaching, coaching and instructing, I attempt to create a climate of learning which is respectful, open, creative, challenging and enjoyable. Rather than dwell in the Ivory Tower of Academia, I choose to work in an environment which lends itself to serendipity: the learner, in being placed into an environment which allows him/her the freedom to open up and be accepted for what he/she are capable of, is allowed to develop and surprise him/herself through focused learning, as much as by happenstance. The most magical moments of learning happen spontaneously - but only when a climate allowing for spontaneity is created.“

Experience

 Teaching professional business communication, (HR) management-relevant and intercultural competencies ─ all in English and German.

German Language and Literature

 

 

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?