Milí študenti,

dovoľujeme si Vás pozvať na výnimočné podujatie, ktorého cieľom je pripomenúť si 20. výročie vstupu našej krajiny do Európskej únie a otvoriť diskusiu o budúcnosti a príležitostiach, ktoré EÚ ponúka mladým ľuďom, ktorí ovládajú viacero európskych jazykov. Ak máte záujem stážovať či pracovať v inštitúciách EÚ, podujatie je práve pre Vás.

Milé študentky, milí študenti,

oddelenie španielskeho jazyka na Katedre románskych a slovanských jazykov Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave a  Veľvyslanectvo Španielska na Slovensku Vás pozývajú na Španielske filmové popoludnie. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa bude premietať film Clara Campoamor, un voto para despertar. Po premietaní bude nasledovať krátka diskusia v španielčine a aktivity.

Rozširujúce horizonty: semester na Solbridge

Miriam Doľacká (magisterské štúdium)

jk1.jpg

V zimnom semestri 2023/2024 som sa vďaka programu Erasmus+ vybrala na študijný pobyt na Solbridge International School of Business v Južnej Kórei. Táto skúsenosť bola prirodzeným pokračovaním môjho vzdelávania na Fakulte aplikovaných jazykov, kde som už mala príležitosť zúčastniť sa na krátkodobých medzinárodných pobytov v Európe. Na Solbridge som hľadala možnosti rozšíriť si akademické a kultúrne obzory v prostredí, ktoré je známe svojím záväzkom voči multikultúrnemu vzdelávaniu a medzinárodnej spolupráci.

Tokyo − akademické prekonávanie kultúrnych hraníc

Richard Frátrik (magisterské štúdium)

japonsko3.jpg

Vďaka našej Fakulte aplikovaných jazykov a programu Erasmus+ som mal možnosť vycestovať na semester do Tokia – hlavného mesta Japonska. Destinácií bolo na výber naozaj mnoho, no keďže môj program sa venuje štúdiu komunikácie medzi kultúrami, chcel som ísť do krajiny čo najviac vzdialenej, a s čo najviac rozličnou kultúrou.