Rektor EU v Bratislave, dekani jednotlivých fakúlt a krízový štáb EU v Bratislave na základe odporúčaní verejných autorít na svojom zasadnutí dňa 29. 9. 2020 rozhodli o začatí výučby 5. 10. 2020 dištančnou formou. Rektor EU v Bratislave a dekani jednotlivých fakúlt vyjadrujú však presvedčenie, že priamy kontakt učiteľa so študentmi je pre kvalitné ekonomické vzdelávanie z hľadiska jeho kvality nenahraditeľný ani modernými informačno-komunikačnými technológiami. Preto vyjadrujú nádej, že sa epidemiologická situácia zlepší natoľko, aby sa výučba mohla čoskoro realizovať v plnohodnotnej prezenčnej forme.

18. septembra 2020 sa nadšené dobrovoľníčky a dobrovoľníci – zamestnanci aj študenti z Ekonomickej univerzity v Bratislave zúčastnili obľúbenej dobrovoľníckej akcie Naše mesto 2020 organizovanej Nadáciou Pontis.

Partnerský projekt „Prekračovanie hraníc“

V letnom semestri 2020 sa študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave (Fakulta aplikovaných jazykov so zameraním na lingvistiku a translatológiu) zúčastnili na seminárnom diskusnom fóre (pod vedením DAAD-lektorky Suzany Vezjak) v spolupráci s Centrom interkultúrneho vzdelávania na Európskej univerzite Viadrina vo Frankfurte nad Odrou zrealizovali zaujímavý partnerský projekt.

Srdečne Vás pozývame dňa 6. novembra 2020 na 11. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie „Cudzie jazyky v premenách času XI“.

The 11th International Scientific Conference „Foreign Languages ​​in Changing Times“ will be held on 6th November 2020.

Úvodné stretnutie medzinárodného projektu CORALL

V dňoch 19.–20. januára 2020 prebehlo na Fakulte aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave úvodné stretnutie zástupcov šiestich európskych univerzít k medzinárodnému projektu Coaching-oriented Online Resources for the Autonomous Learning of LSP (CORALL), financovaného programom Európskej komisie ERASMUS + v rámci KA2 – Strategické partnerstvá pre odborné vzdelávanie a prípravu.

Informačný deň pre záujemcov o štúdium na fakultách Ekonomickej univerzity v Bratislave sa konal dňa 7.2.2020.

Na Fakulte aplikovaných jazykov zodpovedali otázky záujemcov prodekanky pre vzdelávanie PaedDr. Eva Stradiotová, PhD. a rozvoj doc. Mgr. Ing. Katarína Seresová, PhD. spolu s referentkami študijného oddelenia Bc. Renátou Mencerovou a Zuzanou Bihariovou a zástupcami ŠP FAJ.