Srdečne Vás pozývame dňa 6. novembra 2020 na 11. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie „Cudzie jazyky v premenách času XI“.

The 11th International Scientific Conference „Foreign Languages ​​in Changing Times“ will be held on 6th November 2020.

Úvodné stretnutie medzinárodného projektu CORALL

V dňoch 19.–20. januára 2020 prebehlo na Fakulte aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave úvodné stretnutie zástupcov šiestich európskych univerzít k medzinárodnému projektu Coaching-oriented Online Resources for the Autonomous Learning of LSP (CORALL), financovaného programom Európskej komisie ERASMUS + v rámci KA2 – Strategické partnerstvá pre odborné vzdelávanie a prípravu.

Informačný deň pre záujemcov o štúdium na fakultách Ekonomickej univerzity v Bratislave sa konal dňa 7.2.2020.

Na Fakulte aplikovaných jazykov zodpovedali otázky záujemcov prodekanky pre vzdelávanie PaedDr. Eva Stradiotová, PhD. a rozvoj doc. Mgr. Ing. Katarína Seresová, PhD. spolu s referentkami študijného oddelenia Bc. Renátou Mencerovou a Zuzanou Bihariovou a zástupcami ŠP FAJ.

Zvyčajne, keď sa niekto dozvie, že som bola na 5-mesačnom výmennom pobyte v Rusku, príde otázka „A kde si to teda konkrétne bola?“. Odpovedám: „V Saratove“, po čom nasleduje ticho a akýsi nepochopený výraz s úsmevom, pretože väčšina ľudí trpí dojmom, že Rusko sa skladá iba z dvoch miest, a to Moskvy a Petrohradu. A čo to teda ten Saratov je?

Fakulta aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave sa aj tento rok zúčastnila populárneho podujatia Noc výskumníkov. V čase od 9.00 do 23.00 sa pri našom stánku zastavilo cca 300 detí a mladých ľudí, ktorí s veľkým záujmom vypĺňali kvíz o živote a kultúre na Americkom kontinente. Kvízová aktivita bola zábavná a žiadaná, niekedy bola pri stánku naozajstná tlačenica:).

Na pôde Ekonomickej univerzity sa v dňoch 26.-27.9.2019 bude konať už 2. ročník medzinárodného jazykového festivalu LingvaFest’ 2019 . Festival v minulom roku prilákal viac ako 1500 návštevníkov. Viac informácií o podujatí nájdete na www.lingvafest.sk, na YouTube kanáli alebo www.facebook.com/LingvaFest. Účasť na celom podujatí je pre verejnosť bezplatná.

Študenti bakalárskeho štúdia, zapojte sa do prestížnej medzinárodnej súťaže! Partnerská univerzita SolBridge International School of Business, South Korea pozýva študentov bakalárskeho štúdia na 7. ročník súťaže International Business Plan Competition, ktorá sa bude konať od 27.októbra do 2. novembra 2019 v meste Daejon, Južná Kórea.