V dňoch 20. – 21. 11. 2023 sa študenti tretieho ročníka Fakulty aplikovaných jazykov zúčastnili netradičných hodín Obchodných rokovaní. V pondelok predpoludním sa všetci stretli vo vzdelávacom stredisku Ekonomickej univerzity vo Virte. Pobyt sa začal výdatným obedom, po ktorom nasledovalo pásmo prednášok a zaujímavých videí týkajúcich sa obchodných rokovaní. Prednášky prebiehali až do večere, kedy si študenti mohli na hodinku oddýchnuť od „suchej teórie“. Po večeri boli študenti rozdelení do skupín (tímov) a každý tím dostal úlohu, na základe ktorej sa musel pripraviť na rokovanie, ktoré malo prebiehať ďalší deň. Jedáleň vzdelávacieho strediska bzučala usilovnosťou študentov, ktorú vkladali do precíznej prípravy svojich rokovaní.

Fakulta aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave hostila od 6. do 8. novembra 2023 intenzívny medzinárodný program, v rámci ktorého sa študenti zo šiestich prestížnych zahraničných univerzít (University of Economics in Katowice, Poľsko, University of Economics in Varna, Bulharsko, Aschaffenburg University of Applied Sciences, Nemecko, Howest University of Applied Sciences in Bruges, Belgicko, University of Debrecen, Maďarsko, University of Economics in Bratislava, Slovakia) zamerali na tvorbu a prezentáciu jedinečnej značky z vybranej cieľovej krajiny na ďalších dvoch európskych trhoch. Program kládol dôraz na využitie národných atribútov a kultúrnych nuáns na vytvorenie účinných a rezonujúcich marketingových stratégií.

Oddelenie španielskeho jazyka na Katedre románskych a slovanských jazykov Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave a Španielske veľvyslanectvo na Slovensku Vás pozývajú na premietanie filmu La Gran Aventura de Mortadelo y Filemón a následné aktivity v španielskom jazyku pre začiatočníkov a pokročilých. 

Pozývame Vás na vedecké zasadnute, ktoré sa uskutoční 15. novembra 2023 o 12.40h v miestnosti E1.06 na tému: The use of e-learning technologies in teaching foreign languages in higher education

Prednáša: Mgr. Natalia Shumeiko, PhD.